forum.vnstele.com

Вітруальне навчальне середовище телекомунікацій - Форум підтримки
Сьогодні: 28 березня 2024, 14:42

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 45 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Допуск до лабораторної №5
ПовідомленняДодано: 21 березня 2011, 23:03 
Офлайн

З нами з: 02 березня 2011, 07:17
Повідомлення: 1
Допуск.На даній лабораторній роботі я маю провести дослідження одноланкової повнодоступної комутаційної системи з втратами. Повнодоступна система - це система, коли будь-який вхід можна з'єднати з будь-яким виходом.При обслуговуванні з втратами, ймовірність втрат при поступленні простого потоку викликів визначаємо за першою формулою Ерланга.де v-це кількість ліній,Y -це навантаження від абонентів, і -це кількість зайнятих ліній. Яко на вхід одноланкової повнодоступної комутаційної системи поступає потік викликів від скінченної кількості джерел навантаження , то ймовірність блокування проводять, викорстовуючи формулу Енгсета.
Відкриваючи програму OK_lab2.exe ввожу свої вхідні дані відповідно до номеру варіанту , після чого отримую наступні результати: Розподіл Бернуллі (рожева крива), розподіл Пуассона (жовта крива) та згенерований розподіл потоку тел. викликів (зелена крива)


Приєднані файли:
1.JPG
1.JPG [ 68.55 Кб | Переглянуто 9601 разів ]
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 22 березня 2011, 10:06 
Офлайн

З нами з: 28 лютого 2011, 17:58
Повідомлення: 8
Висновок: При дослідженні одно ланкової повно доступної системи з втратами ми отримали два графіки зміни ймовірності втрат віт кількості ліній (І ф-ла Ерланга, модульований роподіл). Розподілу по ф-лі Енгсета непомітно оскільки при досліджуваних к-стях ліній (59-144) він рівний 0. Також за допомогою І ф-ли Ерланга дослідили ефективність обслуговування в залежності від кількості ліній та інтенсивності навантаження.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 22 березня 2011, 23:45 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 09 лютого 2011, 18:09
Повідомлення: 20
Звідки: Львів
Висновок: на даній лабораторній роботі ми досліджували повно доступну одно ланкову комутаційну систему з явними втратами. Для мого варіанту за заданими значеннями побудував розподіл Пуассона, розподіл Бернуллі, та згенерований розподіл. . Також підібрали проміжок кількості ліній, які відповідають ймовірності втрат на проміжку [0,001; 0,1] , тобто від 0,1 до 10% для І формули Ерланга (66-47, при цьому втрати близькі до 1 % будуть при 59 лініях), формули Енгсета(35-26, при цьому втрати близькі до 1 % будуть при 27 лініях) та імітаційного моделювання(128-49, при цьому втрати близькі до 1 % будуть при 111 лініях). Зобразили дані з пункту 5 графічно.З графіку залежності втрат від кількості ліній і інтенсивності навантаження можна зробити висновок що при збільшенні кількості ліній для заданої інтенсивності навантаження навантаження на одну лінію спадає.

_________________
EEEEE RoN@n 3 GPAHATO}0


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 28 березня 2011, 23:05 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 10 лютого 2011, 00:49
Повідомлення: 9
Звідки: Наконечне 2
На лабораторній роботі я досліджувала одноланкову повнодоступну комутаційну систему з втратами. В програмі OK_lab2.exe я змінювала кількість ліній так, щоб втрати обчислені за І формулою Ерланга, формулою Енгсета та отримані шляхом моделювання змінювалися від 0,001 до 0,1. Як видно з графіка зі збільшенням кількості ліній ймовірність втрат спадає. Для розподілу Енгсета ймовірність втрат стає близькою до 0, коли кількість ліній близько 43, для розподілу за І формулою Ерланга – 76 ліній, а для згенерованого розподілу – понад 130. В пункті 6 наведено кількість ліній для 3 розподілів, при яких втрати становлять 1%. Також було визначено ймовірність втрат за І формулою Ерланга від кількості ліній та інтенсивності навантаження (рис. 2). Для 5 значень ймовірності та фіксованого значення інтенсивності навантаження Y2 = 110,444 було розраховано ефективність використання однієї лінії у2. Числові дані наведені в таблиці. З графіка, який ілюструє дану залежність видно, що ефективність використання однієї лінії зростає при зменшенні кількості ліній.

_________________
Nadya=)


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 20:40 
Офлайн

З нами з: 02 березня 2011, 00:23
Повідомлення: 5
Висновок:
Досліджувалась одноланкова повнодостіпна комутаційнасистема в якій можливі втрати. Досліджено залежність імовітності втрат викливів від параметрів, заданик відповідно до мого варіанту роботи і змінного числа вихідних ліній, що обслуговують виклики. Отримав залежності втрат виходячи із першої формули Ерланга, формули Енгсета та в результаті моделювання реального процесу. Можна стверджувати, що в моєму випадку потік викликів близький до того, який описується першою формулою Ерланга, тобто простим потоком викликів. Розподіл Енгсета описує даний процес лише при невеликій кількості ліній, що є логічно. Також досліджувався такий параметр, як ефективність використання ліній. Як видно із результатів для забезпечення вищої якості обслуговування викликів (кількості відмов в обслуговуванні) необхідно жертвувати ефективністю використання ліній, а отже збільшувати витрати на обладнання. В реальних системах комутації знаходять золоту середину між ціною і якістю, яка буде задовольняти як надавача послуг зв`язку, так і її користувачів.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 19 квітня 2011, 09:02 
Офлайн

З нами з: 01 березня 2011, 09:52
Повідомлення: 7
В ході виконання даної лабораторної роботи я побудував графік розподілу кількості викликів на інтервалі часу , з якого видно , що ймовірність поступлення виклику для згенерованого розподілу і розподілу Бернуллі є вищою , аніж для розподілу Пуассона. Змінюючи кількість вхідних ліній я побудував таблицю , з допомогою якої зобразив графік залежності ймовірності втрат від кількості ліній і з нього визначив необхідну кількість ліній для забезпечення ймовірності втрат в 1% при обчисеннях за допомогою 1 формули Ерланга ,формули Енгсета і ймовірності втрат моделювання. Також мною було визначено ефективність використання 1 лінії при заданих інтенсивностях навантаження і п'яти різних значень ймовірності втрат. З цих значень я спостерігав те , що зі зростанням ймовірності втрат , а також зі збільшенням інтенсивності навантаження ефективність використання лінії зростає.


Приєднані файли:
5 laba.JPG
5 laba.JPG [ 176.83 Кб | Переглянуто 9570 разів ]
5 laba 2.JPG
5 laba 2.JPG [ 119.51 Кб | Переглянуто 9570 разів ]
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 02 травня 2011, 23:43 
Офлайн

З нами з: 18 лютого 2011, 18:32
Повідомлення: 10
в мене 37 варіант, але при введені даних з цього віріанту вибиває помилка. пробувала інші дані, програма працює.ви немогли б дати мені інший варіант?


Приєднані файли:
@5.JPG
@5.JPG [ 17.43 Кб | Переглянуто 9556 разів ]
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 03 травня 2011, 13:50 
Офлайн

З нами з: 18 лютого 2011, 18:32
Повідомлення: 10
якщо ви непроти, я візьму варіант такий як в розрахунковій 34


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 03 травня 2011, 18:18 
Офлайн
Адміністратор сайту

З нами з: 11 січня 2011, 15:00
Повідомлення: 181
Звідки: Львів
Желдак Аня написав:
якщо ви непроти, я візьму варіант такий як в розрахунковій 34

Добре.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 03 травня 2011, 23:26 
Офлайн

З нами з: 23 лютого 2011, 12:31
Повідомлення: 8
На лабораторній роботі я досліджувала одноланкову повнодоступну комутаційну систему з втратами.За даними варіанту побудувала розподіл Пуассона, розподіл Бернуллі, та згенерований розподіл.Також підібрала проміжок кількості ліній, які відповідають ймовірності втрат на проміжку від 0,001 до 0,1 для І формули Ерланга втрати близькі до 1 % будуть при 83 лініях, формули Енгсета - 52 лініях та імітаційного моделювання втрати близькі до 1 % будуть при 120 лініях. Після чого для 5 значень ймовірності та фіксованого значення інтенсивності навантаження Y2 = 137,867 було розраховано ефективність використання однієї лінії у2. З таблиці видно, що ефективність використання однієї лінії зростає при зменшенні кількості ліній.

_________________
Alisa =)


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 45 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
POWERED_BY
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB