forum.vnstele.com

Вітруальне навчальне середовище телекомунікацій - Форум підтримки
Сьогодні: 28 березня 2024, 20:57

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]




Створити нову тему Відповісти  [ 31 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4  Далі
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 27 квітня 2011, 07:53 
Офлайн

З нами з: 09 лютого 2011, 22:58
Повідомлення: 25
Висновок: виконавши цю лабораторну роботу, я ознайомився з потоком телефонних викликів, його видами та його основними характеристиками, телефонним навантаженням та його видами. Я розрахував інтенсивність надходження викликів λ, середню кількість викликів, середню тривалість виклику, середню інтенсивність навантаження, середню інтенсивність навантаження від одного абонента. Графік розподілу Пуассона та згенерований розподіл майже не відрізняються. Спочатку на них інтенсивність збільшується до певного значення: для генерованого розподілу – 0,16 ЕРЛ, для розподілу Пуассона – 0,17 ЕРЛ, а потім – зменшується за експоненційним законом. На 2-му малюнку я зобразив залежність ймовірності виникнення від величини тривалості виклику. З наведеного графіка роблю такий висновок: зі збільшенням тривалості виклику до 46 с ймовірність p(T) збільшується, а при подальшому збільшенні тривалості виклику – зменшується. З третього графіка я роблю висновок, що ймовірність виникнення дзвінка буде найбільша тоді коли тривалість виклику становить від 41 до 50 секунди. Я розрахував середню інтенсивність навантаження від одного абонента, вона дорівнює 0.119.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 28 квітня 2011, 21:56 
Офлайн

З нами з: 16 березня 2011, 19:21
Повідомлення: 6
Висновок: В лабораторній роботі №2 я вивчав основні характеристики потоків телефонних викликів. В ході роботи я вирахував λ=426 вик/год; Ссер.=6 вик/год; Тсер=0,02 год; також середню інтесивність навантаження від одного абонента за одну годину у=0,128 Ерл. З отриманого згенерованого розподілу к-сті викликів на інтервалі (74 сек) для 68 джерел помітно, що він такий самий як теоретичний закон роподілу для примітивного ПВ. (Y=8,7 Ерл). З рис2 визначив що тривалість викликів в межах від 54 до 93 секунд (Тсер=73,75 сек).


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 11 травня 2011, 07:08 
Офлайн

З нами з: 22 лютого 2011, 17:18
Повідомлення: 9
Висновок: На даній роботі ми ознайомились з основними характеристиками потоків телефонних викликів. Виконали програму ОК_lab1.exe, в основному діалоговому вікні якої вибрали пункт 2 – «дослідження телефонного навантаження». Після того як ввели дані варіанту 33, то на екрані зявились: Розподіл Пуассона – теоретичний розподіл, Згенерований розподіл потоку телефонних викликів – отриманий практичний розподіл імовірності надходження викликів в результаті моделювання, Розподіл тривалості викликів. З графіка залежності тривалості викликів можемо побачити, що ймовірність виникнення дзвінка буде найбільша тоді коли тривалість виклику буде від 32 до 48 секунди. Також в ході роботи ми розрахували інтенсивність надходження викликів (369,5 викликів/годину), середню к-сть викликів від одного абонента за одиницю часу(7,2), середню тривалість виклику( 47,55 с), інтенсивність навантаження що створюється N абонентами(4,8 Ерл), навантаження від одного абонента (0,09 Ерл). :)


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 15 лютого 2012, 02:43 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 19 січня 2012, 18:50
Повідомлення: 31
Звідки: Львів
Доброї ночі!
Мене цікавить виконання пункуту 9 лабораторної роботи №2, а саме:
Для результату 4 (часова діаграма рис. 3) розробити алгоритм (набір формул, блок-схему чи програму однією з мов програмування), який дозволяє знайти сумарну інтенсивність навантаження за годину (сума інтенсивностей навантаження всіх проміжків, що входять у годину) для всього періоду моделювання Tm , графічно подати отриманий результат і знайти годину найбільшого навантаження, вказавши її початок і кінець в секундах.
Я хотів написати програму в матлабі, ось її текст:
Код:
Tm=22;%сумарний час моделювання
ts=71;%час спостереження
c=1;% просто змінна яку я потім використовую
intensyvnosti=[];%тут має бути оголошений масив з інтенсивностей навантаження на проміжку t, він займає багато місця(близько 1022 значень)тому тут я його не оголосив
kizh=round(3600/ts);% кількість елементів(округлена) з масиву intensyvnosti які нам слід просумувати щоб знайти навантаження за одну годину, мається на увазі, що за першу годину ми беремо 1,..kizh елментів масиву intensyvnosti, за другу годину kizh+1...2*kizh елементів масиву intensyvnosti і т.д.
for a=1:1:Tm% змінна а тут оголошується як номер години по порядку;
    for b=c:1:kizh*a;%  За допомогою цього ми будемо здійснювати вибірку потрібних елементів з масиву intensyvnosti в масив mass
        mass(b-c+1)=intensyvnosti(b);% тут ми здійснюєм вибірку з великого масиву intensyvnosti тих інтенсивностей які нам треба для a-тої годни. Щодо (b-c+1) це забезпечує нам правильний запис елментів в масив mass
    end
    mass1(a)=sum(mass);%mass1 масив в якому зберігаються суми елментів масиву mass, тут а година попорядку(і номер елемента масиву)
    c=kizh*a+1;%присвоюєм змінній с таке значення яке необхідне для правильної наступної ітерації
end

ОТ і все, нажаль в кінцевому результаті я ніого не отримав, ТОчніше отрмав - масив в якому всі елементи рівні нулю :( . Дуже хочу знайти тут помилку. Допоможіть будь ласка.
P.S. Насправді я не частий гість на форумах, тому наперед прошу вибачення за неточності, порушення правил і т.д.( якщо я такі допустив) :oops:

Повний розвязок цієї задачі дивіться тут.

_________________
Зображення


Востаннє редагувалось Mykola Sheremeta в 08 серпня 2012, 14:17, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 15 лютого 2012, 16:16 
Офлайн
Адміністратор сайту

З нами з: 11 січня 2011, 15:00
Повідомлення: 181
Звідки: Львів
Тут не зовсім правильно реалізовано алгоритм.
Година найбільшого навантаження - це неперервні 60 хвилин (ну чи 3600 с :) ) протягом доби, наприклад, коли спостерігається максимальна інтенсивність навантаження.
Тому, вам достатньо знайти кількість інтервалів (відліків) протягом години, організувати один цикл по відліках (інтенсивність протягом 71 с), підсумувати значення інтенсивностей, а кожна наступна ітерація циклу - це додавання значення наступного відліку і віднімання значення початкового відліку (тобто потрібно організувати так зване ковзаюче вікно розміром 3600/71 відліків).
Результати можна записувати в новий масив, і якось фіксувати межі кожного з обчислень.
Також, можна дані для досліджень записати (скопіювати) з програми лабораторного практикуму в файл, а цей файл завантажувати в матлабі функцією
Код:
mas=load('filename.txt');

визначити кількість елементів можна функцією:
Код:
s=sizeof(mas);

ну і т.д.
П.С. Друкувати код програми краще в тегах [сode][/соde].


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 24 квітня 2012, 17:03 
Офлайн

З нами з: 31 січня 2012, 19:02
Повідомлення: 13
Звідки: Львів
На даній лабораторній роботі я дослідив телефоне наваннтаження для потоків викликів, робимо наступні виклики:
-використовуються 3 основні ДО - без втрат, з явними втратами, з очікуванням (наявний буфер пам'яті), нині використовуються 2 ДО: з явними втратами (в більшості для житлових районів), з очікуванням ( для організацій, установ, і т.п.).
-є такі види навантажень : поступаюче, обслужене, втрачене, умовно втрачене (виклик поступивший в чергу, пробув там більше часу очікування), очікуюче.
-Також розрахував наступні параметри для свого варіанту: λ=460 викл./год. (інтенсивність надходження викликів), с(сер)=5викл./год. (середня к-кість викликів), Y=8.3 Ерл (середня інтенсивність навантаження від N aбонентів), y=0.09 Ерл (середня інтесивність навантаження від одного абонента).


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 25 квітня 2012, 01:48 
Офлайн

З нами з: 31 січня 2012, 21:16
Повідомлення: 6
Побудувавши графік "Розподіл кількості викликів на інтервалі часу t" побачив, що згенерований розподіл дуже схожий на теоретичний розподіл Пуассона, окрім ділянки 4-7, де лінії не перетинаються і не співпадають. Отже згенерований розподіл можна апроксимувати розподілом Пуассона. З графіка "Розподіл тривалості викликів" побачив, що серед вхідних викликів переважають виклики тривалістю 36-53 секунд.
Знашов:
-інтенсивність надходження викликів: λ=460 викл/год
-середня к-кість викликів: |с=5 викл/год
-середня інтенсивність навантаження від N aбонентів: Y=8.3 Ерл
-середня інтесивність навантаження від одного абонента: y=0.09 Ерл

_________________
Durnov Andriy TK-31


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 21 жовтня 2012, 12:57 
Офлайн

З нами з: 21 жовтня 2012, 12:25
Повідомлення: 7
Чому часова діаграма процесу надходження викликів в прогдамі lab 1 не відображається на моєму ПК, хоч при тих же даних у лабораторному кабінеті відображалась?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 21 жовтня 2012, 16:23 
Офлайн

З нами з: 21 жовтня 2012, 12:25
Повідомлення: 7
Як обчислити інтенсивність надходження викликів λ, якщо Tm/t не ціле число, і вся функція не підлягає обчисленню?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: 22 жовтня 2012, 08:57 
Офлайн
Адміністратор сайту

З нами з: 11 січня 2011, 15:00
Повідомлення: 181
Звідки: Львів
Дем'янюк Василь написав:
Чому часова діаграма процесу надходження викликів в прогдамі lab 1 не відображається на моєму ПК, хоч при тих же даних у лабораторному кабінеті відображалась?

Важко сказати, чому не відображається, інколи таке буває.
Але це не страшно, цю часову діаграму ви можете побудувати і самостійно, потрібно показати на осі часу два перші проміжки, а далі відкласти моменти поступлення викликів, які можна прочитати у робочому вікні програми, ну або скористатися послідовністю інтервалів між викликами і також цю часову діаграму зобразити.
Дем'янюк Василь написав:
Як обчислити інтенсивність надходження викликів λ, якщо Tm/t не ціле число, і вся функція не підлягає обчисленню?

Заокруглити Tm/t до цілого числа, це, по суті, кількість проміжків часу тривалістю t, що помістяться у інтервал моделювання Tm.

П.С. Більше ініціативи у виконанні самостійних завдань. Інколи навіть погане рішення є кращим ніж цілковита його відсутність (с) . :)


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 31 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
POWERED_BY
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB